Araç Kiralama

Araç Kiralama


Araç kiralama, aracın mülkiyet hakkına sahip olmadan belli bir süre için aracın kullanım hakkına ücreti karşılığında sahip olmak demektir. Araç kiralama şirketleri de bu kapsamda her geçen gün sayılarını artırıp insanlara yaygın bir hizmet ağı oluşturma çabasındadırlar. Araç kiralama şirketlerinde istediğiniz her türde aracı bulmanız ve ihtiyaç duyduğunuz süre zarfında kiralayabilmeniz mümkündür. Müşteriler bütçelerinin elverdiği ölçüde lüks araçlardan spor ve arazi araçlarına kadar her türlü aracı söz konusu şirketlerden temin edebilirler.


Araba Kiralama İşlemi

Araba kiralama ihtiyacınızı bu işi yapan araç kiralama şirketleri aracılığı ile giderebilirsiniz. Müşterinin ihtiyacına bağlı olarak araçlar, günlük kiralanabileceği gibi haftalık ya da aylık da kiralanabilir. Müşteriler kiralık araçları acil işlerinin yanında turistik faaliyetleri için de talep edebilirler. Araç kiralama şirketlerinin en çok bulunduğu yerler havaalanları olmasının yanında otobüs terminalleri, tren istasyonları ya da turistik bölgelere yakın olan il ve ilçe merkezlerinde bulunur. Bunun yanı sıra internet üzerinden de araç kiralamak mümkündür. Hatta gelişen teknoloji ve insan ihtiyaçları kapsamında bir il merkezinde kiralanan araç, başka bir ilde anlaşmalı olunan araç kiralama şirketine teslim edilebilir. Yani aracı teslim etmek için tekrar kiraladığınız yere gelmeniz gerekmez.


Uzun Vadeli Araç Kiralama

İhtiyaca yönelik araç kiralama çeşitlerinden birisi de uzun vadeli araç kiralama yöntemidir. Bu tür kiralama yöntemlerini firmalar daha çok ekonomik prensipler çerçevesinde tercih ederler. Çünkü günümüzde şirketler araç almaktansa kiralama yöntemini tercih ederler. Araç kiralama şirketleri de bu kapsamda firmalara uzun vadede araç kiralama uygulamasını daha çok benimserler. Filo kiralama olarak isimlendirilen yöntem, firmaları uzun vadede araç satın almaktansa araç kiralamanın daha ekonomik olduğu sonucuna götürür. Firmalar satın aldıkları araçların bakım, yenileme, sigorta, vergi giderleri ile meşgul olmaktansa araçları kiralayarak bu külfetten kurtulmayı tercih ederler. 

Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araç kiralama hizmeti alırken bir kısım hususlar göz önünde bulundurulup ona göre girişimde bulunmakta fayda vardır. Araç kiralarken sizden öncelikle araç kullanmak için gerekli olan ehliyetiniz talep edilecektir. Sonrasında araç kiralama şirketi ile sözleşme yapılır. Bu sözleşme sonrasında aracı kiraladığınız anca yaptığınız işlem yasal bir nitelik kazanmış olur. Sözleşmede belirtilen hususlar şirketler arasında farklılıklar gösterebilir. Aracın yakıtını kiralayan kişi karşılar. Genellikle tüm araçları kaskolu olan araç kiralama şirketlerinin arabaları ile kaza yapılması durumunda kasko şirketi tüm hasarı karşılar. Doğal olarak başınız ağrımamış olur. Yukarıda sayılan hususlar araç kiralama şirketleri için belli külfetleri de beraberinde getirir. Söz konusu yükten kurtulmak ancak güçlü bir rent a car yazılımı ile mümkün olur.

Adrodd İle Güvenli Araç Kiralama

Dünyada hızla gelişen bilişim ağı araç kiralama sektöründe de kendisini göstermiştir. Bu kapsamda yapılmış araç kiralama yazılımı olan adrodd ile profesyonel ekibimizin desteğini alarak derhal araç kiralama şirketinizi daha güvenli ve işlevsel bir boyuta getirebilirsiniz.     

Şirketinizin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan yazılım sayesinde şubeleriniz dışındaki müşterilere de ulaşmanız mümkün hale gelir. Doğal olarak bu uygulama sayesinde firmanızın gelirini de artırmış olursunuz. Adrodd rent a car yazılımı ile kısa sürede rezervasyonlarınızın arttığını görürsünüz. Firmanızın hızlı şekilde büyüdüğünü hissedeceğiniz yazılım sayesinde internetin pazar gücünden de istifade etmiş olursunuz.

Adrodd API teknolojisi aracılığı ile farklı yazılımlarla veri alışverişi imkânınız da olur. Bu sayede yazılımı sürekli dinamik tutma ve ekstra maliyetlerden kurtulma şansına da sahip olursunuz. 

Türkiye’de araç kiralama sektörünün son 5 yılda % 35 oranında büyüdüğünü düşündüğümüzde adrodd ile doğru yatırım yaptığınıza emin olabilir, şirketinizi güçlü bir geleceğe taşıyabilirsiniz.